مقایسه کابل HDMI و VGA

مقایسه کابل HDMI و VGA

مقایسه کابل HDMI و VGA

Blog Article

کابل hdmi اپل کابل استاندارد HDMI: این کابل ها برای وضوح پخش تلویزیونی HDTV متداول و تلویزیون های ماهواره ای (حداکثر 720p و 1080i) با ظرفیت پهنای باند تا 5 گیگابایت بر ثانیه (Gbps) طراحی شده و برای نسخه های HDMI 1.0 تا 1.2a بهینه شده اند. بدین صورت که میتوانید کانکتورهای دو کابل اچ دی ام آی را به ورودی های این مبدل متصل کنید و طول کابل را افزایش کنید. نسخه HDMI two.0b: در این نسخه، امکان پشتیبانی از HDR برای استفاده در سیستم های پخش تلویزیونی 4K Extremely HD وجود دارد. دستگاه تبدیل HDMI به VGA یک از پرکاربردترین مبدل های دیجیتال به آنالوگ می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. سپس هنگامی که سیگنالهای دیجیتالی مرسومتر شدند، کابلهای VGA توسط مبدلهایی تقویت شدند تا بتوانند سیگنالهای آنالوگ را هم به دیجیتال تبدیل کنند، چون حتی نمایشگرهای جدیدتر هم از سیگنالهای دیجیتال استفاده میکردند. دستگاه هایی که ممکن است دارای اتصالات HDMI باشند، عبارتند از: تلویزیون ها، ویدئو پروژکتورها، کامپیوترهای رومیزی و شخصی، گیرنده های سینمای خانگی، پخش کنندگان رسانه، کنسول های بازی، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری، تلفن های همراه هوشمند، تبلت ها و دستگاه های پخش Extremely HD، Blu-ray و DVD. سرعت انتقال پهنای باند آنها تا ten گیگابایت بر ثانیه بوده و برای نسخه های HDMI 1.three تا 1.4a طراحی شده اند.


کابل مبدل Hdmi به Vga

به گونه ای که به چندین دستگاه متصل به HDMI امکان می دهند تا یک اتصال اترنت با پهنای باند زیاد و سرعت حداکثر 100 مگابایت در ثانیه را به اشتراک بگذارند. نسخه HDMI one.2: از قابلیت انتقال سیگنال های صوتی SACD به شکل دیجیتال از یک پخش کننده سازگار با گیرنده برخوردار است. کابل HDMI خودروی پرسرعت: این نوع از ویژگی های مشابه کابل هایSignificant speed HDMI پرسرعت پشتیبانی می کند اما برای محیط خودرو بهینه سازی شده است. ورودی Micro USB تعبیهشده در این دانگل، وظیفهی اتصال آن را به سایر دستگاههایی که فاقد ورودی HDMI هستند برعهده دارد. نسخه HDMI one.1: این کابل نه تنها توانایی انتقال تصویر و صدا دو کاناله از طریق یک کابل را فراهم می کند، بلکه قابلیت انتقال سیگنال های فراگیر Dolby Digital ، DTS و DVD-Audio را نیز دارد. three- پشتیبانی HDR (دامنه دینامیکی بالا) گسترده- این کابل از تمام قالب های HDR غیر قابل دسترس برای سایر نسخه ها پشتیبانی می کند. با این حال یکی از مشکلاتی که همواره در جهت استفاده از تلویزیون از گذشته وجود داشت، این بود که نباید به هیچ وجه از فاصله نزدیک تلویزیون را مشاهده کرد چرا که می تواند منجر به آسیب هایی در سیستم بینایی شود که به لطف کابل های hdmi شما می توانید به راحتی تمام از فاصله های دور اقدام به تماشای باکیفیت فیلم ها یا برنامه های مدنظر خود کنید.


تبدیل سه فیش به Hdmi

four- پشتیبانی از رنگ های گسترده برای دوربین های دیجیتال و امکان تولید مجدد بهتر رنگ. نسخه HDMI 1.0: این نسخه از انتقال سیگنال ویدئویی دیجیتال (استاندارد یا با کیفیت بالا) با یک سیگنال صوتی دو کاناله پشتیبانی می کند. ارسال دیدگاه نامرتبط با هر پست مجاز نیست. برای مثال شما میتوانید این تبدیل را در خروجی HDMI لپتاپ، کامپیوتر، xbox360، PS3، PS4 و انواع Mac خود جای داده و در طرف دیگر آن را به مانیتور، ویدئو پروژکتور و یا هر دستگاهی که ورودی VGA دارد متصل نمایید. این مبدل ها برای هر دستگاهی با توجه به نیاز شما از جمله کنسول بازی پلی استیشن PS3 یا ایکس باکس یا DVD یا بلوری و… هر دستگاهی که سازگار با نسخه خاصی از HDMI می باشد، به طور خودکار همه ویژگی های آن نسخه را ارائه نمی دهد. two- پشتیبانی از قالب های صوتی گسترده- حداکثر 32 کانال صوتی همزمان را می پذیرد. کابل استاندارد HDMI با سرعت بالا: چنین کابل هایی برای کنترل وضوح تصویر 1080p و 4k(thirty Hz) و همچنین پشتیبانی از 3D و Deep Colour در بازار عرضه می شوند.


تبدیل Type C به Hdmi

مبدل سه فیش به hdmi کابل Ultra-High-Speed HDMI: این کابل شامل تمام قابلیت های سایرین با پشتیبانی بیشتر از فیلم 8K با HDR می باشد. علاوه بر انواع مختلف رابط ها , ویژگی های اچ دی ام ای ( HDMI ) پنج نوع مختلف کابل را به وجود می آورد . همان طور که از نام website آن مشخص است کابل های HDMI با سرعت بالا ، انتقال داده ها را با سرعت بالاتری انجام می هند و از رزولوشن های بالاتری نیز پشتیبانی می کنند. کابل های HDMI با اترنت داخلی: انواعی کابل های اچ دی ام ای استاندارد، پر سرعت، High quality و Extremely-Substantial-Pace وجود دارند که ممکن است از یک کانال اترنت HDMI اضافی (HEC) پشتیبانی نمایند. five- نرخ تازه سازی متغیر (VRR)- در این کابل یک پردازنده گرافیکی سه بعدی تصاویر را در لحظه تولید با تمام جزئیات نمایش می دهد. HDMI (رابط چندرسانه ای با کیفیت بالا) استاندارد تأیید شده اتصالی است که برای انتقال دیجیتالی صوت و تصویر بر روی صفحه های نمایش استفاده می شود. این کابل تمامی سازگاری های کابل اچ دی ام ای ( HDMI ) استاندارد علاوه بر یک کانال اختصاصی اترنت را دارا می باشد . به عنوان مثال این نسخه میتواند یک کانال اترنت ایجاد کند که کاربر توسط آن، به اشتراک کانکشن اینترنت در میان ابزارهای مختلف بپردازد.

Report this page